NEFORMÁLNÍ SETKÁNÍ STAROSTŮ V MALENICÍCH

2014-12-10 22:53:00
Dne 10. prosince 2014 se u nás setkali starostové z území MAS na neformální setkání, které proběhlo v příjemné adventní atmosféře.

 

 

 

Sto Ježíšků na malenické faře aneb Výstava rodinných betlémů, 11. prosince 2014, Malenice

 

Předtím než maleničtí umístí své betlémy pod svůj vánoční strom, rozhodli se je společně v nově opravené faře vystavit a ukázat všem. K vidění je stovka betlémů ze dřeva, papíru, ale i betlémy háčkované a paličkované. Unikátem je betlém z perníku od Jitky Pauchové a betlémy z vlastní keramické dílny Lenky Behemské. Výstava je veřejnosti otevřena každý pracovní den do 22. prosince v časech 10 - 12 hod. a 14 - 16 hod.

 

„Slovo dalo slovo, a dobrý nápad byl na světě. Na naši výstavu zveme všechny, kteří si rádi v uspěchaném čase odpočinou a nasají předvánoční atmosféru“ řekla Marcela Rolníková předsedkyně kulturní komise, která s dalšími nadšenci výstavu zorganizovala. Výstava má bohatý doprovodný program. „Tuto sobotu (13.12.) se na faře bude od 15 hodin konat řemeslný jarmark a své výrobky může přijít prodat každý, kdo má co nabídnout. Poslední adventní neděli zde proběhne koncert sboru Schola všech svatých z Volyně“, dodává Rolníková.

 

Výstavu shlédlo několik desítek obyvatel z Malenic a sousedních vesnic. Vzácnou a velkou návštěvu výstava i celá malenická fara přivítala včera. Proběhlo zde neformální setkání třicítky starostů obcí z Vimperska, Prachaticka, Vlachovobřezska a Volarska. Dohromady je sezvala Místní akční skupina Chance In Nature – Local Action Group. „Měníme název na MAS Šumavsko a připravujeme se na nové plánovací období Evropské unie, dlouhodobě s obcemi z tohoto regionu pracujeme, a tak jsme připravili společné setkání, abychom představili naše aktivity a možnosti další spolupráce v oblastech cestovní ruch, sociální služby, vzdělávání a podnikání, prostory malenické fary a právě probíhající výstava byly jednou z příležitostí“, informoval Jaromír Polášek, manažer místní akční skupiny, která v Malenicích působí již od roku 2008 a dlouhodobě se svými aktivitami snaží o rozvoj venkova. „Podobné akce jsou pro nás velmi inspirativní, čerpáme tímto způsobem mnoho nových informací, navazujeme nové kontakty a společně si vyměňujeme zkušenosti s řešením problémů, které trápí každou menší obec“, dodal jeden z účastníků středeční akce a popřál podobným aktivitám mnoho štěstí.

Přílohy